icon kontakt0911 554 666
Slide item 1
katepal
 • materiál ThermoWood
 • životnosť minimálne 30 rokov
 • vzhľad ušľachtilého dreva
 • vhodný do extrémneho vlhka
 • pevná a mohutná konštrukcia

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z masívu ThermoWood

Slide item 2

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z masívu ThermoWood

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z masívu ThermoWood

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWoodkvalitný záhradný nábytok

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWoodpriaznivá cena od výrobcu

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWoodcelý sortiment na sklade

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWoodrýchly dovoz zdarma po SR

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWoodminimálna údržba nábytku

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWoodveľmi dlhá životnosť dreva

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWood vyrobené na CNC stroji

banner-akce-set-l5banner-akce-set-m1

 • Drevený záhradný nábytok z masívneho materiálu ThermoWood

Vonkajší drevený záhradný nábytok PROWOOD je vyrobený z unikátneho masívneho materiálu fínskej tepelne upravenej borovice ThermoWood. Tento materiál má optimálne vlastnosti pre exteriérové (vonkajšie) použitie ktorými sú prevažne veľmi dlhá životnosť, perfektná rozmerové stálosť a úplne výnimočná biologická odolnosť.

 • ThermoWood - jedinečný materiál pre výrobu dreveného záhradného nábytku

Pre výrobu dreveného záhradného nábytku PROWOOD sme zvolili materiál ThermoWood, pretože je  úplne výnimočný - kombinácia tuhej fínskej borovice s ojedinelou technológiou tepelnej úpravy v teplotnom rozmedzí 160 - 215 ˚C. Pri výrobe tepelne upraveného dreva ThermoWood sa používa  teplo a para. Teplotnou a vlhkostnou úpravou zmení materiál ThermoWood svoju vnútornú štruktúru a získa tým nové fyzikálne a mechanické vlastnosti - dlhšiu trvanlivosť, odolnosť proti hnilobe, vyššiu tvrdosť, rozmerovú stálosť a dochádza pri nej k zníženej absorpcii vlhkosti, a to až o 50 % oproti tepelne neupraveným drevinám. Miera prehnutia je pri materiály ThermoWood nižšia až o 90 % oproti tepelne neupraveným drevinám, čo veľmi zvyšuje životnosť vykonanej povrchovej úpravy. Pri tepelnom procese dochádza navyše k odstráneniu (vytesneniu) všetkej živice a ďalších biologických látok, takže je materiál ThermoWood schopný odolávať všetkým drevokazným škodcom a hubám.

Vďaka týmto pozitívnym zmenám svojich vlastností a vnútornej štruktúry je masívny materiál ThermoWood schopný minimálne 30 ročnej životnosti pri priamom použití v exteriéri, a to aj bez povrchového ošetrenia, čo je doložené certifikátom o biologickej odolnosti KOMO holandskej spoločnosti SKH a certifikátom BRE.

 • Použitie unikátneho materiálu v nadštandardných dimenziách predpovedá veľmi vysokú výdrž a dobrú investíciu.

Pri navrhovaní a zrode dreveného záhradného nábytku PROWOOD sme vsadili na použitie materiálu dostatočnej dimenzie aj vzhľadom k predpokladu vysokej životnosti a kvality vstupného materiálu. Našim cieľom nie je vyrábať nábytok s veľmi obmedzenou životnosťou za veľmi lákavú cenu, ale naopak sme sa snažili podniknúť mnoho krokov pre to, aby sme Vám dokázali ponúknuť za obdobnú cenu nábytok omnoho vyššej a neporovnateľnej kvality, a tým Vás plne uspokojili na veľmi dlhú dobu a Vašu prvotnú investíciu Vám týmto bezo zvyšku vrátili.

 • Výroba dreveného záhradného nábytku PROWOOD

Spoločnosť PROKOM SR s.r.o. dováža kvalitný drevený záhradný nábytok PROWOOD priamo od svojej materskej firmy PROKOM SR s.r.o., ktorá má svoje sídlo v Opave v Českej republike. Vstupný materiál ThermoWood v podobe hladko hobľovaných dosiek a hranolov je dodávaný z výrobného závodu Oy Lunawood Ltd. v meste Iisalmi (stredné Fínsko) a firma PROKOM SR s.r.o. je zároveň jeho oficiálnym distribútorom v Slovenskej republike.

Vo výrobe prebieha starostlivá kontrola vstupnej suroviny ThermoWood – ručný výber len toho najkvalitnejšieho materiálu pre výrobu záhradného nábytku. Sériová výroba je potom realizovaná na 5 osom CNC obrábacom centre, je pod neustálou kontrolou, čo zaručuje presné a kvalitné opracovanie každého produktu a našu vlastnú garanciu kvality.

 • Ekológia dreveného záhradného nábytku PROWOOD

Kvalitný drevený záhradný nábytok PROWOOD vyrobený z masívu ThermoWood je úplne ekologický výrobok. Pri výrobe materiálu ThermoWood sa používa iba teplo a para a celý výrobný proces je tak plne ekologický. Taktiež je tomu aj pri našej výrobe záhradného nábytku PROWOOD. Naše produkty nezanechávajú žiadne negatívne dopady na životné prostredie.

 • Vysoká variabilita výrobkov PROWOOD

Ponúkame širokú škálu výrobkov záhradného nábytku PROWOOD, ktorá predstavuje trinásť základných produktov. Tieto produkty je možné spolu kombinovať do rôznych setov podľa vlastných predstáv a priestorových možností.

 • Široké spektrum použitia dreveného záhradného nábytku PROWOOD

Drevený záhradný nábytok PROWOOD je určený pre všetko použitie ako exteriérový (vonkajší) nábytok, ako je posedenie v záhradách, na terasách, nábytok do altánkov a pergolí, k vonkajším bazénom a vírivým vaniam alebo ako balkónový nábytok. Možno ho tiež použiť do extrémne vlhkého interiérového prostredia, ako sú wellness centrá, vnútorné bazény, parné kúpele a sauny.

 • Minimálne nároky na montáž a údržbu vďaka jednoduchosti záhradného nábytku PROWOOD

Záhradný nábytok je dodávaný v krabiciach v rozloženom a povrchovo neošetrenom stave. Je kvalitne zabalený, vrátane spojovacieho materiálu a veľmi podrobného montážneho návodu. Záhradný nábytok PROWOOD bol konštruovaný tak, aby jeho zloženie bolo veľmi jednoduché a rýchle. K ošetreniu nábytku PROWOOD Vám odporúčame a dodáme najoptimálnejšiu náterovú hmotu pre materiál ThermoWood - AQUADECKS od firmy OWATROL, ktorej aplikácia je vďaka jedinečnému a prevratnému spôsobu „mokré na mokré“ tiež veľmi rýchla a ľahká. Vami vykonaná povrchová úprava má navyše na materiály ThermoWood, vďaka jeho perfektnej rozmerovej stálosti a absencii živice, omnoho vyššiu životnosť.

 • Naše služby a filozofia projektu záhradného nábytku PROWOOD

Kvalitný drevený záhradný nábytok PROWOOD máme skladom v dostatočnom množstve, vzhľadom k pôsobnosti na niekoľkých európskych trhoch. Dovoz k Vám zabezpečíme našou dopravou až do Vášho domu, a to celkom zdarma.
Po dlhoročných skúsenostiach zo všetkých európskych trhov k Vám prichádzame s produktmi tej najvyššej kvality, ktorú vidíme ako vo výnimočnosti vstupného materiálu ThermoWood, tak aj s ohľadom na vysoký štandard vo voľbe rozmerových dimenzií materiálu a jeho samotnom spracovaní a opracovaní. Produkty PROWOOD Vám ponúkame za veľmi dostupnú a rozumnú cenu, obdobnú produktom, ktorých použité materiály a spracovanie zodpovedá ich obmedzenej a veľmi krátkej životnosti. Celý koncept od pevnej, bytelnej a jednoducho zložiteľnej konštrukcie záhradného nábytku PROWOOD až po jeho ľahké povrchové ošetrenie náterom OWATROL – AQUADECKS má pre Vás zabezpečiť maximálnu finančnú úsporu s minimálnymi nárokmi na Váš čas a vynaložené úsilie.

Drevený záhradný nábytok PROWOOD – vysoká kvalita za skvelú cenu pre Vašu radosť a spokojnosť.


VIAC INFORMÁCIÍ

Aký zvoliť materiál pre záhradný nábytok?

Ako vyberať záhradný nábytok zo širokej ponuky, ktorá je na trhu k dispozícii? Vyplatí sa zaobstarať si lacné plastové kresielka, alebo skôr investícia do exotických a iných drevín, ktoré nám na chalupu, terasu alebo pred rodinný dom prinesú kúsok nefalšovanej exotiky?